25.10.2020.

Sarunu festivāla LAMPA notikumi pieejami videoarhīvā

Ikvienam, kurš nepaguva noskatīties interesējošās diskusijas festivāla laikā, vēlas atkārtoti dzirdēt kādu vērtīgu sarunu vai atsaukt atmiņā sevišķi asprātīgu citātu, ir iespēja to izdarīt videoarhīvā LAMPAS mājaslapā. 220 festivāla notikumu ieraksti bez maksas pieejami ikvienam interesentam.

Sarunu festivāls LAMPA šogad mirdzēja neierastā formātā, bet ar lielāku vērienu nekā jebkad: četras dienas, 242 notikumi un desmitiem tūkstošu skatītāju apliecināja, ka vērtīgas sarunas ir svarīgas arī tad, ja pasaule mainās un sarunu festivāls notiek galvenokārt digitālā formātā. Nu ikvienam interesentam ir iespēja doties uz LAMPAS videoarhīvu un nesteidzīgi izbaudīt gandrīz visu festivāla notikumu ierakstus. Lai ērti un vienkārši atrastu meklēto, iespējams izvēlēties pasākuma valodu, tēmu vai ievadīt meklētājā atslēgvārdus.

Lai gan interneta plašumos mūsdienās pieejams teju viss, vērtīgs saturs latviešu valodā ir salīdzinoši rets dārgums. Lielākā daļa LAMPAS videoarhīvā atrodamie pasākumi ir latviski, taču daži no tiem ir arī krievu un angļu valodā. Tēmas veltītas gan globāliem un šķietami neizsmeļamiem sarunu tematiem – demokrātijai, vērtībām, liberālismam, nacionālismam u.c., gan gluži praktiskiem ieteikumiem labākai ikdienai, piemēram, kā rūpēties par redzi, kā būt zaļiem, kā palīdzēt sērojošam cilvēkam. Izglītība, kultūra un māksla, garīgā un fiziskā veselība, ekonomika un politika, vide un sabiedrība, tehnoloģijas – tas viss diskusijās, sarunās, praktiskās darbnīcās un lekcijās, šovos, izrādēs, iesaistošās spēlēs un randiņos bija piedzīvojams festivālā un nu pieejams vienkopus arī videoarhīvā festivalslampa.lv.

Festivāla komandu veido Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank Latvija, Cēsu novada pašvaldība, komunikācijas vadības aģentūra “Deep White”, reklāmas aģentūra “Armadillo” un British Council pārstāvniecība Latvijā.  Festivāla norisi arī atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Atvērtās sabiedrības fondi, Eiropas kultūras fonds, Konrāda Adenauera fonds, kinoteātris “Splendid Palace”, Latvijas Nacionālā bibliotēka, kā arī uzņēmumi “Latvijas Finieris”, “Enefit”, “DPD Latvija” un “Latvijas Valsts meži”. Festivāla tiešraidi nodrošina “LMT Straume” un “Telia Latvija”